2016 NNSWF Representative Squads

FFA National Youth Championships for Boys

13 Boys NNSWF Metro Team

Name – Zone, Suburb

Jacob Zissis – Emerging Jets, Charlestown

Clancy Muddle – Emerging Jets, Blackalls Park

Patrick Bond – Emerging Jets, Hamilton South

Elliot Page – Emerging Jets, Kotara

Will Ingram – Emerging Jets, Cessnock

Jay Kitcher – Emerging Jets, Adamstown

Damon Green – Emerging Jets, Blackalls Park

Adam Zervas – Emerging Jets, Hamilton South

Tom Parkes – Emerging Jets, Warners Bay

Caleb Trowbridge – Emerging Jets, Nulkaba

Finnegan Todhunter – Emerging Jets, Dudley

Jaxon Abdilla – Emerging Jets, Adamstown Heights

Andy Kinkade – Emerging Jets, Kotara

Ezekiel Kent Duong – Emerging Jets, Bolwarra

Sam Haren – Emerging Jets, New Lambton

Liam Beazley – Emerging Jets, Eleebana

 

Coach Keelan Hamilton

Asst. Coach Gary van Egmond

Manager Kerry Conquest

Sports Trainer Craig Soper

GK Coach Andrew Goldman


 

14 Boys NNSWF Metro Team

Name – Zone, Suburb

Issac Quinn – Emerging Jets, Arcadia Vale

Joseph Langlois – Emerging Jets, The Junction

Adam Sherratt – Emerging Jets, Port Macquarie

Dean Larson – Emerging Jets, Belmont North

Alex Hilton – Emerging Jets, New Lambton Heights

Nicholas Curran – Emerging Jets, Eleebana

Bailey Wells – Emerging Jets, Wallsend

Lachlan Bayliss – Emerging Jets, Terrigal

Sascha Montefiore – Emerging Jets, Merewether

Jack Simmons – Emerging Jets, Warners Bay

Joshua Gardner – Emerging Jets, Wauchope

Nicholas Martinelli – Emerging Jets, Elermore Vale

Riley Tydd – Emerging Jets, Minmi

Jackson Pereira – Emerging Jets, Valentine

Tinotenda Mureverwi – Lambton Jaffas, Waratah

Keegan Hughes – Football Mid North Coast, Wingham

 

Coach Craig Deans

Asst. Coach Chris Akins

Manager Lisa O’Brien

Sports Trainer Bronte Sawtell

GK Coach Andrew Goldman

 


13 Boys NNSWF Country Team

Name – Zone, Suburb

Harry Sinclair – NIF, Armidale

Alby Kay – FFNC, Suffolk Park

Milo Bisogni – FFNC, Bangalow

Zahi Addis – FFNC, Tyagarah

Taidgh Williams Kolas – FFNC, Clunes

Nicholas Koutsoubos – FFNC, Federal

Zeb Watts – FMNC, Elizabeth Beach

Cooper Wall – NCF, Coffs Harbour

Syl de Wit – FFNC, Lennox Head

Mabior Garang – NCF, Coffs Harbour

Luke Townsend – FMNC, Port Macquarie

Zane Skrtic – NCF, Bonville

Harry O’Garey – NCF, Coffs Harbour

Cian Murtagh – FMNC, Port Macquarie

Benjamin Oakley – FMNC, Port Macquarie

Marcus Gibbs – FFNC, Ewingsdale

                                               

Coach Howard Stubbs                   

Asst. Coach Matt Endemi                            

Manager TBC                    

Sports Trainer TBC

 


14 Boys NNSWF Country Team

Name – Zone, Suburb

Lachlan Murphy – FFNC, Lismore Heights

Ethan Kendall – NCF, Sapphire Beach

Joel Guy – NCF, Coffs Harbour

Sam Hazelton-Kelly – FMNC, Port Macquarie

James Fleming – FFNC, Alstonville

Andrew Walton – FMNC, Port Macquarie

Tomasz Kowalski – NIF, Moree

Ethan Pollard-Smith – FMNC, Yarravel

Max Lynch – FMNC, Failford

Samuel Modderno – FMNC, Taree

Aaron Searle – FMNC, North Boambee Valley

Harry Amon – FMNC, Port Macquarie

Jean Marie Ngezahayo – NCF, Coffs Harbour

Ashta Hall-Hart – FFNC, Tyagarah

Lachlan Wilson – NIF, Tamworth

Lachlan Maher – NIF, Tamworth

 

Coach Larry Budgen

Asst. Coach Andy Lennon

Manager Linda Innis

Sports Trainer Libby Sharpe


Westfield National Youth Championships for Girls

13 Girls NNSWF Team

Name, Suburb – Club

Tiahna Robertson, Waratah – Emerging Jets

Kirsty Fenton. Blackalls Park – Emerging Jets

Teagan Douglas, Thornton – Emerging Jets

Jannali Hunter, Aberglasslyn – Emerging Jets

Jamilla Rankin , Rosebank – Football Far North Coast

Chloe Smith ,Caves Beach – Emerging Jets

Alannah Russell, Charlestown – Emerging Jets

Lilah James, Whitebridge – Emerging Jets

Lucy Young, Raworth – Emerging Jets

Josie Morley, Gillieston Heights – Emerging Jets

Leia Puxty,  San Remo – Central Coast

Brianna Williams, Belmont – Emerging Jets

Mona Walker, Tallwoods Village – Football Mid North Coast

Rosie Copus, Lambton – Emerging Jets

Kate Heap, New Lambton – Emerging Jets

Emma Bates, Woongarrah – Emerging Jets

Ruby Jones, Swansea – Emerging Jets

Coach Daniel Campbell
Assistant Coach Bronte Walters
Manager Kerry Conquest
Sports Trainer Jemma Coffee


15 Girls NNSWF Team

Name, Suburb – Club

Annalee Grove, Mount Hutton – Emerging Jets

Tessa Tamplin, Redhead – Emerging Jets

Brooke Kennedy, Kurri Kurri – Emerging Jets

Elly Cook, Valentine – Emerging Jets

Zoe Burnley, Swansea – Emerging Jets

Molly Arens, Jewells – Emerging Jets

Tyla Endemi, Calala – Emerging Jets

Bella-Jade Carlisle, Dudley – Emerging Jets

Lucy Kell, Greenhills – Emerging Jets

Hannah Jones, Taree – Emerging Jets

Bronte Peel, Branxton – Emerging Jets

Rachel Duffin, Pelican – Emerging Jets

Eleanor Butler, Cooks Hill – Emerging Jets

Jessica Davis, Port Macquarie – Emerging Jets

Kaylah Pisani, Boat Harbour – Emerging Jets

Susanna Behne-Smith, Newcastle – Emerging Jets

Coach Scott Oliver
Assistant Coach/Manager Lauren Colthorpe
ManagerLisa O’Brien

Sponsors